Stroje kąpielowe dla dziewczynek – jak powinny wyglądać?

Pomimo swoistego rozwoju społecznego, stroje kąpielowe dla dzieci wciąż jeszcze popularną kwestią sporną, zwłaszcza jeśli chodzi o te dla dziewczynek. Niektórzy rodzice uważają, że dwuletnia lub trzyletnia córeczka może bez problemu paradować po plaży bez górnej części stroju, tak jak ma to miejsce w przypadku chłopców, podczas gdy inni już od najmłodszych lat decydują się na zakup jednoczęściowego lub dwuczęściowego stroju kąpielowego dla dziewczynki. Jak w rzeczywistości powinno to wyglądać?

stroje kąpielowe dla dzieciZanim podejmie się decyzje o zakupie danego stroju dla dziewczynki, warto pamiętać, że kostiumy kąpielowe nie spełniają jedynie funkcji zakrywania intymnych partii ciała ze względu na obecność innych ludzi. Dziecięca skóra jest wyjątkowo wrażliwa na promienie słoneczne, przez co istnieją dla nich specjalne kremy z filtrem, zmniejszające ryzyko poparzeń słonecznych. Intymne partie ciała są szczególnie podatne na poparzenia, które są również bardziej bolesne i sprawiają większy dyskomfort.

Dla kilkuletniego dziecka nie gra zbyt dużej roli, w jakim stroju kąpielowym będzie spędzać czas na plaży, dlatego wybór w pełni należy do rodziców. O ile dwulatkom można wybaczyć swojego rodzaju nagość, wraz z każdym rokiem społeczny przymus zakrywania intymnych partii ciała wzrasta. Wydaje się jednak, że jest to podyktowane dobrem dziecka. Dziewczynka uczona od najmłodszych lat, że pewne części ciała musi zakrywać, będzie bardziej szanowała swoje ciało, a również intymność innych.

Bogatą ofertę strojów kąpielowych dla dzieci posiadają sportowe sklepy internetowe takie jak Asport.