Jak dopasować łyżwy do swoich potrzeb?

Łyżwiarstwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Uprawiają je już nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy, którzy czerpią ogromną przyjemność z przejażdżek po lodzie. Bez względu na to, czy wizyty na lodowisku mają mieć charakter treningu, czy być sposobem na weekendową rozrywkę, każdy łyżwiarz powinien mieć do dyspozycji dobrej jakości łyżwy. Jak je wybrać i gdzie kupić idealne łyżwy damskie lub męskie?

Dlaczego jakość łyżew ma znaczenie?

łyżwyZakupy łyżew powinny zawsze być dokonywane z rozwagą. Od jakości łyżew zależy bowiem i wygodna łyżwiarza, i jego bezpieczeństwo. Źle dopasowane łyżwy byłyby powodem dyskomfortu, a także zwiększały ryzyko upadku, a w konsekwencji – kontuzji. Dobrej jakości łyżwy pozwolą osiągać lepsze wyniki i czerpać większą przyjemność z jazdy. Przede wszystkim jednak zagwarantują maksymalne bezpieczeństwo na lodzie.

Jak dobrać idealne łyżwy?

Jak dopasować łyżwy? Te muszą odpowiadać płci – łyżwy męskie i łyżwy damskie różnią się nie tylko rozmiarówką, ale także szerokością i ciężarem. But zawsze musi idealnie leżeć, nie może być zbyt luźny, ale też zbyt dopasowany. Za mały lub zbyt duży but łyżew to gwarancja otarć i ryzyko kontuzji. Ważna jest też właściwie wygięta i wytrzymała płoza. Wybierając łyżwy, najlepiej zaufać producentowi z doświadczeniem i renomą – największy wybór w tej kwestii proponują wyspecjalizowane sklepy sportowe np. Asport.pl z ekwipunkiem dla łyżwiarzy.