Sporty miejskie

W dzisiejszych, zabieganych czasach mało kto ma wolną chwilę, aby wyjechać za miasto i uprawiając sport pobyć na świeżym powietrzu. Na szczęście jest kilka czynności, które można wykonywać również w zatłoczonej przestrzeni miejskiej. Wystarczy odrobina chęci i nawet mały park żeby trochę rozruszać zastane kości. Jakie sporty można uprawiać w centrum miasta?

Street workout

To coraz modniejsze zajęcie, szczególnie wśród panów. W miejskich parkach coraz częściej konstruowane są siłownie na świeżym powietrzu. To okazja aby wzmocnić siłę mięśni i zapoznać się z innymi osobami próbującymi tego typu treningu.

Jazda na deskorolce

deskorolkiO dziwo nie jest to zajęcie zarezerwowane tylko i wyłącznie dla młodzieży. Deskorolki typu longboard dostępne w sklepie ASport, sprawdzają się świetnie w miejskich parkach nawet na chodnikach. Są dłuższe od swojej standardowej wersji, przez co zapewniają stabilizację i równowagę. Są bardzo popularne wśród osób w wieku od 20 do 40 lat. Służą jako narzędzie do rekreacji albo codzienny środek transportu do pracy.

Łyżworolki

Jazda na łyżworolkach to niesamowita przyjemność. Do tego pięknie rzeźbi mięśnie nóg i pośladków, pomaga spalić zbędne kalorie i poprawić ogólną kondycję fizyczną. Rolki to jeden z popularniejszych sportów miejskich. W większych miastach organizowane są nawet wielkie wspólne nocne przejazdy przez główne ulice, w asyście służb porządkowych. To atrakcja dla wszystkich, niezależnie od wieku.